AMUTEC TSA-ROLLER 1380
SKU:
11142
| Brand | Amutec |
|---|---|
| Type of Bags | Bags on roll, Bottom seal bags on roll, Side weld bags on roll |
| Max sealing width | 1300 mm |
STARLINGER STAREX 1500
SKU:
77011
| Brand | Starlinger |
|---|---|
| Type of equipment | Extrusion line for tape |
| Die | 1800 mm |
| Working Width | 1650 mm |
VISCOTEC DYNAVAC deCON50
SKU:
629063
| Brand | Viscotec |
|---|---|
| Type of equipment | Decontamination dryer |
| Output | 1000 kg/h |
ELBA SA9011 HSP EV
SKU:
13008
| Brand | Elba |
|---|---|
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 800 mm |
| Type of Bags | Bottom seal bags, Carrier bags |
Rotoflex VLI-330
SKU:
56105
| Brand | Rotoflex |
|---|---|
| Type of equipment | Slitter rewinder |
| Cutting System | Disk knives |
| Working Width | 340 mm |
FAS Euroline BWU1100
SKU:
11133
| Brand | FAS |
|---|---|
| Max sealing width | 1060 mm |
| Max draw length | 3000 mm |
| Type of Bags | Bottom seal bags on roll, Different type of bags on roll |
FAS Euroline BW900
SKU:
11132
| Brand | FAS |
|---|---|
| Max sealing width | 860 mm |
| Max draw length | 2000 mm |
| Type of Bags | Bottom seal bags on roll, Different type of bags on roll |
WINDMOLLER & HOLSCHER OLYMPIA
SKU:
40084
| Brand | Windmöller & Hölscher |
|---|---|
| Colors | 4 Colors |
| Printing width | 1000 mm |
| Type of equipment | Geared |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
