INDUSTRIE GENERALI Twin Screw Extruder 130/22 PVC…
SKU:
60612
| Brand | Industrie Generali |
|---|---|
| Screw Diameter | 130 mm |
| Output | 1000 kg/h |
| Output Recycling [Hidden] | 401 – 1000 kg/h |
RIBOLDI Complete Aluminium Sheet Processing Line
SKU:
84392
| Brand | RIBOLDI |
|---|---|
| Type of equipment | Aluminium Sheet processing line |
Amut Comi ACF 980 Pressure Vacuum Thermoforming Line
SKU:
130069
| Brand | Amut |
|---|---|
| Forming area | 980 mm × 840 mm |
Branson US-100RC Ultrasonic Welding Machine
SKU:
84390
| Brand | BRANSON |
|---|---|
| Type of equipment | Ultrasonic Welding Machine |
FIFE LXB-1000 Horizontal Film Inspection System
SKU:
9472
| Brand | FIFE |
|---|---|
| Type of equipment | Web Guide System |
CARBONINI RAS 21.20 Flanging Machine for Air Ducts
SKU:
84389
| Weight | 180 kg |
|---|---|
| Brand | CARBONINI |
| Type of equipment | Flanging Machine for Air Ducts |
CARBONINI RAS 22.15 Rectangular Air Duct Forming Machine
SKU:
84387
| Brand | CARBONINI |
|---|---|
| Type of equipment | Roll Forming Machine |
Plastics Systems CR1500 PET Crystallizer
SKU:
629078
| Brand | Plastic System |
|---|---|
| Type of equipment | Crystallizer |
Hemingstone HM-500JF Patch Handle Bag Machine
SKU:
1540
| Brand | Hemingstone |
|---|---|
| Type of Bags | Patch handle, Soft loop handle bags |
| Max sealing width | 600 mm |
| Max draw length | 500 mm |
AMD650FSL-M
SKU:
1871
| Brand | Zhou Tai |
|---|---|
| Type of Bags | Flat bottom bags, Pouch, Quad seal bags |
| Max sealing width | 400 mm |
| Max draw length | 650 mm |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
