Rotoflex VLI-330
SKU:
56105
| Brand | Rotoflex |
|---|---|
| Type of equipment | Slitter rewinder |
| Cutting System | Disk knives |
| Working Width | 340 mm |
FAS Euroline BWU1100
SKU:
11133
| Brand | FAS |
|---|---|
| Max sealing width | 1060 mm |
| Max draw length | 3000 mm |
| Type of Bags | Bottom seal bags on roll, Different type of bags on roll |
FAS Euroline BW900
SKU:
11132
| Brand | FAS |
|---|---|
| Max sealing width | 860 mm |
| Max draw length | 2000 mm |
| Type of Bags | Bottom seal bags on roll, Different type of bags on roll |
WINDMOLLER & HOLSCHER OLYMPIA
SKU:
40084
| Brand | Windmöller & Hölscher |
|---|---|
| Colors | 4 Colors |
| Printing width | 1000 mm |
| Type of equipment | Geared |
UNITECH T012
SKU:
5734
| Brand | Unitech |
|---|---|
| Type of equipment | Rewinder |
| Type of Film | Stretch film |
| Working Width | 600 mm |
NO.EL PRE 500
SKU:
5735
| Brand | Noel |
|---|---|
| Type of equipment | Rewinder |
| Type of Film | Stretch film |
| Working Width | 400 – 530 mm |
NO.EL PRE 500
SKU:
5736
| Brand | Noel |
|---|---|
| Type of equipment | Rewinder |
| Type of Film | Stretch film |
| Working Width | 400 – 530 mm |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
