WEY Turret slitter
SKU:
158006
| Brand | Wey Converting |
|---|---|
| Type of equipment | Slitter rewinder, Turret Winder |
| Slitting Width | 40 – 1560 mm |
Emmendinger Sheeter
SKU:
1580005
| Brand | Emmendinger |
|---|---|
| Type of equipment | Sheet cutting machine |
| Material width | 1450 mm |
Complete washing line
SKU:
6716
| Brand | Cincinatti, Herbold |
|---|---|
| Type of equipment | Recycling line, Shredder, Washing |
| Output | 3000 kg/h |
STARLINGER recoSTAR PET 215 iV+
SKU:
60608
| Brand | Starlinger |
|---|---|
| Output | 2400 kg/h |
| Screw Diameter | 215 mm |
| Degassing | With |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
