USEON TDD180-TDD150 Tandem Recycling Line Extruder
SKU:
60601
| Brand | USEON |
|---|---|
| Screw Diameter | 180 mm |
| Output | 800 kg/h |
Gamma Meccanica GM 160-37D
SKU:
60600
| Brand | Gamma Meccanica |
|---|---|
| Screw Diameter | 160 mm |
| Output | 1000 kg/h |
| Degassing | With |
Palbase DS 25.100
SKU:
66136
| Brand | Palbase |
|---|---|
| Type of Shredder | One shaft |
| Rotor | 1000 mm x 250 mm |
| Output | 600 kg/h |
HSM V-Press 860 plus
SKU:
623002
| Brand | HSM |
|---|---|
| Press force | 55 tons |
| Type of equipment | Vertical baler |
| Bale weight | 480 Kg |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
