HSM V-Press 1160 plus
SKU:
623003
| Brand | HSM |
|---|---|
| Press force | 60 ton |
| Type of equipment | Vertical baler |
| Bale weight | 550 kg |
HSM VK20/1200
SKU:
62399
| Brand | HSM |
|---|---|
| Bale weight | 350 kg |
| Press force | 24 Ton |
| Type of equipment | Horizontal Baler |
EREMA RGA 100TVE-SW 4/170RTF-HG 152
SKU:
60599
| Brand | Erema |
|---|---|
| Screw Diameter | 100 mm |
| Output | 250 kg/h |
| Degassing | With |
VECOPLAN VIZ 1300 S
SKU:
66141
| Brand | Vecoplan |
|---|---|
| Type of Shredder | One shaft |
| Output | 800 kg/h |
| Rotor | 1245 mm x 495 mm |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
