Showing 193–216 of 1033 resultsSorted by latest
USEON TDD180-TDD150 Tandem Recycling Line Extruder
SKU:
60601
| Brand | USEON |
|---|---|
| Screw Diameter | 180 mm |
| Output | 800 kg/h |
Gamma Meccanica GM 160-37D
SKU:
60600
| Brand | Gamma Meccanica |
|---|---|
| Screw Diameter | 160 mm |
| Output | 1000 kg/h |
| Degassing | With |
Palbase DS 25.100
SKU:
66136
| Brand | Palbase |
|---|---|
| Type of Shredder | One shaft |
| Rotor | 1000 mm x 250 mm |
| Output | 600 kg/h |
Gur-Is TY-900-LP
SKU:
1739
| Brand | Gur-is Makina |
|---|---|
| Type of Bags | Flexo-loop, Patch handle, Side weld bags |
| Max sealing width | 750 mm |
| Max draw length | 750 mm |
Dieck-Elektronik SMRL1600
SKU:
12097
| Brand | Dieck |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1600 mm |
| Max draw length | 900 mm |
HSM V-Press 860 plus
SKU:
623002
| Brand | HSM |
|---|---|
| Press force | 55 tons |
| Type of equipment | Vertical baler |
| Bale weight | 480 Kg |
HSM V-Press 1160 plus
SKU:
623003
| Brand | HSM |
|---|---|
| Press force | 60 ton |
| Type of equipment | Vertical baler |
| Bale weight | 550 kg |
Jwell Sheet Co-extrusion Line 1300mm Width
SKU:
100035
| Brand | Jwell |
|---|---|
| Type of equipment | Sheet extruder |
| Output | 500 kg/h |
