Showing 1009–1032 of 1033 resultsSorted by latest
Polytec – Bag making machine
SKU:
1927
| Brand | Polytec |
|---|---|
| Type of equipment | U-liner for big bags |
| Max draw length | 2000 mm |
Krauss-Maffei Berstorff ZE 75A 38D-UTX
SKU:
3501
| Brand | KraussMaffei |
|---|---|
| Type | Twin screw extruder |
| Output | 700 kg/h |
LUNG MENG TPA800GP Super high speed – Used Carrier Bag Bottom Seal Machine
SKU:
1325
| Brand | Lung Meng |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags, T-shirt bags |
| Max sealing width | 330 mm |
| Max draw length | 700 mm |
Mamata Wicket W-800
SKU:
1660
| Brand | Mamata |
|---|---|
| Type of Bags | Wicket |
| Max sealing width | 650 mm |
| Max draw length | 400 mm |
DE BERNARDI
SKU:
1717
| Brand | De Bernardi |
|---|---|
| Type of Bags | Flexo-loop |
| Max sealing width | 700 mm |
| Max draw length | 600 mm |
BASFF – SOLD
SKU:
1270
| Brand | BASFF |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1500 mm |
| Max draw length | 3000 mm |
LEMO Intermat
SKU:
1505
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Patch handle |
| Max sealing width | 850 mm |
| Max draw length | 260 mm |
