Showing 913–936 of 1033 resultsSorted by latest
Saldoflex Modula S 1100
SKU:
1362
| Brand | SALDOFLEX |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 700 mm |
Mobert Roller 110
SKU:
1163
| Brand | Morbert |
|---|---|
| Type of Bags | Bags on roll, Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 1500 mm |
ELMOPRINT Thermal printer
SKU:
1938
| Brand | Elmoprint |
|---|---|
| Type of equipment | Thermal in-line printer for printing on bags |
| Printing width | 1600 mm |
W&H and Kiefel Extruder
SKU:
3456
| Brand | Kiefel, Reifenhäuser, Windmöller & Hölscher |
|---|---|
| Die | 300 mm |
| Layers | 3 |
| Output | 300 kg/h |
Gamma Meccanica 125 36D
SKU:
60328
| Brand | Gamma Meccanica |
|---|---|
| Screw Diameter | 125 mm |
| Output | 500 kg/h |
| Degassing | With |
GUR-IS TY 1050
SKU:
12015
| Brand | Gur-is Makina |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 2500 mm |
| Max draw length | 1050 mm |
FAS Draw Tape
SKU:
1155
| Brand | FAS |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 300 mm |
LEMO ROLLOMAT S 1100.1 ZB-DB/VT
SKU:
1153
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 1100 mm |
