Showing 313–336 of 1033 resultsSorted by latest
AMUTEC TSA-ROLLER 1380
SKU:
11142
| Brand | Amutec |
|---|---|
| Type of Bags | Bags on roll, Bottom seal bags on roll, Side weld bags on roll |
| Max sealing width | 1300 mm |
DIPIEMME PRB 2500
SKU:
3721
| Brand | Dipiemme |
|---|---|
| Type of equipment | Extrusion for air bubble |
| Screw Diameter | 120 mm, 90 mm |
| Layers | 3 |
| Output | 1000 kg/h |
Werner & Pfleiderer twin-screw extruder
SKU:
3520
| Brand | Werner & Pfleiderer |
|---|---|
| Degassing | With |
| Output | 200 kg/h |
STARLINGER STAREX 1500
SKU:
77011
| Brand | Starlinger |
|---|---|
| Type of equipment | Extrusion line for tape |
| Die | 1800 mm |
| Working Width | 1650 mm |
VISCOTEC DYNAVAC deCON50
SKU:
629063
| Brand | Viscotec |
|---|---|
| Type of equipment | Decontamination dryer |
| Output | 1000 kg/h |
ELBA SA9011 HSP EV
SKU:
13008
| Brand | Elba |
|---|---|
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 800 mm |
| Type of Bags | Bottom seal bags, Carrier bags |
Lemo Intermat ST-N400LT
SKU:
16002
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Wicket |
| Max draw length | 400 mm |
| Max sealing width | 600 mm |
