Union R-PET Sheet
SKU:
100048
| Brand | Union |
|---|---|
| Type of equipment | Sheet extruder |
| Layers | 3 |
| Type of Film | PET sheet |
| Material width | 1100 mm |
Jwell Sheet Co-extrusion Line 1300mm Width
SKU:
100035
| Brand | Jwell |
|---|---|
| Type of equipment | Sheet extruder |
| Output | 500 kg/h |
Standard Davies Sheet Extrusion Line for High-Output
SKU:
100030
| Brand | Standard Davies |
|---|---|
| Type of equipment | Sheet extruder |
| Output | 600 kg/h |
REIFENHAUSER Sheet Extrusion Line
SKU:
100032
| Brand | Reifenhäuser |
|---|---|
| Type of equipment | Sheet extruder |
| Output | 400 kg/h |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
