GUR-IS TY 1050
SKU:
12015
| Brand | Gur-is Makina |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 2500 mm |
| Max draw length | 1050 mm |
FAS Draw Tape
SKU:
1155
| Brand | FAS |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 300 mm |
LEMO ROLLOMAT S 1100.1 ZB-DB/VT
SKU:
1153
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 1100 mm |
COEMTER TER BETA 1052 N
SKU:
1151
| Brand | Coemter |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1000 mm |
| Max draw length | 650 mm |
De Bernardi – Flexo-Loop bag making machine
SKU:
1726
| Brand | De Bernardi |
|---|---|
| Type of Bags | Flexo-loop |
| Max sealing width | 700 mm |
| Max draw length | 650 mm |
LEMO – Wicket Bag Machine
SKU:
1517
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Patch handle |
| Max sealing width | 850 mm |
| Max draw length | 640 mm |
Hemingstone – Side Weld Bag Machine
SKU:
1428
| Brand | Hemingstone |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags |
| Max sealing width | 762 mm |
| Max draw length | 960 mm |
HEMINGSTONE – Patch Handle Bag Machine
SKU:
1516
| Brand | Hemingstone |
|---|---|
| Type of Bags | Patch handle |
| Max sealing width | 750 mm |
| Max draw length | 650 mm |
MOBERT M.S.H. 110
SKU:
1723
| Brand | Mobert |
|---|---|
| Type of Bags | Flexo-loop |
| Max sealing width | 700 mm |
| Max draw length | 700 mm |
LEMO DKT 850
SKU:
1515
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Patch handle |
| Max sealing width | 850 mm |
| Max draw length | 640 mm |
LUNG MENG TPA 800 FCDP
SKU:
1332
| Brand | Lung Meng |
|---|---|
| Type of Bags | T-shirt bags |
| Max sealing width | 330 mm |
| Max draw length | 700 mm |
SOLD VIARA FUTURA 1200
SKU:
1276
| Brand | Viara |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1200 mm |
| Max draw length | 3000 mm |
SGS Memory Pack 1100
SKU:
1328
| Brand | SGS |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags, T-shirt bags |
| Max sealing width | 1050 mm |
| Max draw length | 1400 mm |
POLYREX SF85 et GL
SKU:
1719
| Brand | Windmöller & Hölscher |
|---|---|
| Type of Bags | Flexo-loop |
| Max sealing width | 630 mm |
| Max draw length | 650 mm |
COEMTER TER-ROLL
SKU:
1103
| Brand | Coemter |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 900 mm |
| Max draw length | 1300 mm |
LEMO 1100 Draw Tape
SKU:
1100
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 2500 mm |
Polytec – Bag making machine
SKU:
1927
| Brand | Polytec |
|---|---|
| Type of equipment | U-liner for big bags |
| Max draw length | 2000 mm |
LUNG MENG TPA800GP Super high speed – Used Carrier Bag Bottom Seal Machine
SKU:
1325
| Brand | Lung Meng |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags, T-shirt bags |
| Max sealing width | 330 mm |
| Max draw length | 700 mm |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
