COMMACHINERY
SKU:
11116
| Brand | Commachinery |
|---|---|
| Type of Bags | Bags on roll |
| Max sealing width | 1600 mm |
| Max draw length | 3000 mm |
Elba SW97HP 09
SKU:
16005
| Brand | Elba |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags, Wicket |
| Max sealing width | 900 mm |
| Max draw length | 400 mm |
Roll-o-Matic 855/1300
SKU:
11119
| Brand | Roll-o-Matic |
|---|---|
| Type of Bags | Bags on roll |
| Max sealing width | 840 mm |
| Max draw length | 1300 mm |
FAS Euroline 1100
SKU:
11110
| Brand | FAS |
|---|---|
| Type of Bags | Bags on roll |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 3000 mm |
S-DAI SDH-263S
SKU:
1450
| Brand | S-DAI Industrial |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags |
| Max sealing width | 600 mm |
| Max draw length | 600 mm |
Saldoflex SX 85.2
SKU:
1397
| Brand | SALDOFLEX |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags |
| Max sealing width | 850 mm |
| Max draw length | 650 mm |
S-DAI Industrial
SKU:
1974
| Brand | S-DAI Industrial |
|---|---|
| Type of equipment | Bag embossing, Bag gusseting |
| Production | Sleeve bags with side gussets |
Plastimac De Bernardi DB 402 SF
SKU:
1395
| Brand | De Bernardi, Plastimac |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags |
| Max sealing width | 450 mm |
| Max draw length | 800 mm |
Hudson & Sharp 175W-15
SKU:
1601
| Brand | Hudson Sharp |
|---|---|
| Type of Bags | Wicket |
| Max sealing width | 730 mm |
| Max draw length | 380 mm |
Plastimac De Bernardi DB 100N SH 9
SKU:
1448
| Brand | De Bernardi, Plastimac |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags |
| Max sealing width | 900 mm |
| Max draw length | 800 mm |
Coemter 855 block DP
SKU:
1394
| Brand | Coemter |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags |
| Max sealing width | 850 mm |
| Max draw length | 700 mm |
Scae Dimatic Silver ETH101/110
SKU:
1447
| Brand | Scae Dimatic |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags |
| Max sealing width | 900 mm |
LEMO Intermat S 850 TU SGS II/LT
SKU:
1735
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Flexo-loop |
| Max sealing width | 600 mm |
| Max draw length | 750 mm |
Hemingstone HM-800ST2
SKU:
1389
| Brand | Hemingstone |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags |
| Max sealing width | 330 mm |
| Max draw length | 700 mm |
ELBA TF9013HS
SKU:
1378
| Brand | Elba |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags |
| Max sealing width | 1300 mm |
| Max draw length | 800 mm |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
