MOBERT GAMMA 110
SKU:
12090
| Brand | Mobert |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1000 mm |
| Max draw length | 1200 mm |
MOBERT ESP 110
SKU:
12091
| Brand | Mobert |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1000 mm |
| Max draw length | 1200 mm |
LEMO INTERMAT IS1100.3.HT.1600
SKU:
13007
| Type of Bags | Carrier bags |
|---|---|
| Brand | Lemo |
| Max sealing width | 600 mm |
| Max draw length | 710 mm |
ELBA SA-V-90
SKU:
1865
| Brand | Elba |
|---|---|
| Type of Bags | 3 side sealing bag, Pouch, Vacuum bag |
| Max sealing width | 450 mm |
| Max draw length | 900 mm |
HEMINGSTONE HM900-BR+C2
SKU:
11125
| Brand | Hemingstone |
|---|---|
| Type of Bags | Bags for fruit and vegetable, Bottom seal bags on roll, Different type of bags on roll |
| Max sealing width | 850 mm |
| Max draw length | 1820 mm |
LEMO DKT Intermat CT 850
SKU:
1538
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Patch handle, Side weld bags, Wicket |
| Max sealing width | 800 mm |
| Max draw length | 600 mm |
TECNOSALD 1600
SKU:
12087
| Brand | Tecnosald |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1600 mm |
| Max draw length | 3000 mm |
VIARA FUTURA 1400
SKU:
12084
| Brand | Viara |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1400 mm |
| Max draw length | 3000 mm |
Saldoflex R3000
SKU:
11120
| Brand | SALDOFLEX |
|---|---|
| Type of Bags | Bags on roll |
| Max sealing width | 1300 mm |
| Max draw length | 1300 mm |
Lemo Intermat
SKU:
1449
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags |
| Max sealing width | 600 mm |
| Max draw length | 400 mm |
LS Plastic Machinery MAV – 14
SKU:
12078
| Brand | LS Plastic Machinery |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1400 mm |
| Max draw length | 2000 mm |
STIEGLER HS 1000
SKU:
1453
| Brand | Stiegler |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags |
| Max sealing width | 990 mm |
| Max draw length | 650 mm |
MAMATA VEGA W-800
SKU:
16006
| Brand | Mamata |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags, Wicket |
| Max sealing width | 650 mm |
| Max draw length | 400 mm |
Sage MPA/NS
SKU:
1976
| Brand | Sage |
|---|---|
| Type of equipment | Folding unit |
| Working Width | 2500 mm |
| Production | V-folding bags |
LS Plastic Machinery MBS
SKU:
13003
| Brand | LS Plastic Machinery |
|---|---|
| Type of Bags | Carrier bags |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 800 mm |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
