LEMO Intermat DKT850
SKU:
1530
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Max draw length | 600 mm |
| Max sealing width | 850 mm |
| Type of Bags | Carrier bags, Patch handle, Side weld bags |
LEMO Intermat 850
SKU:
16009
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Wicket |
| Max draw length | 850 mm |
| Max sealing width | 450 mm |
HUDSON SHARP 2750 wicketer
SKU:
16008
| Brand | Hudson Sharp |
|---|---|
| Type of Bags | Wicket |
| Max draw length | 390 mm |
| Max sealing width | 730 mm |
LEMO Intermat S 850 TU-SGS/CT
SKU:
1740
| Brand | Roll-o-Matic |
|---|---|
| Type of Bags | Flexo-loop |
| Max sealing width | 600 mm |
| Max draw length | 750 mm |
ARVOR 1294KSM
SKU:
12095
| Brand | Arvor |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags, Bottom weld bags |
| Max sealing width | 1200 mm |
GUR IS TY-1050 MT
SKU:
1459
| Brand | Gur-is Makina |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags |
| Max sealing width | 1050 mm |
| Max draw length | 600 mm |
Gur-Is PSR-1100
SKU:
11143
| Brand | Gur-is Makina |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags on roll, Different type of bags on roll |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 2500 mm |
AMUTEC TSA-ROLLER 1380
SKU:
11142
| Brand | Amutec |
|---|---|
| Type of Bags | Bags on roll, Bottom seal bags on roll, Side weld bags on roll |
| Max sealing width | 1300 mm |
ELBA SA9011 HSP EV
SKU:
13008
| Brand | Elba |
|---|---|
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 800 mm |
| Type of Bags | Bottom seal bags, Carrier bags |
Lemo Intermat ST-N400LT
SKU:
16002
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Wicket |
| Max draw length | 400 mm |
| Max sealing width | 600 mm |
FAS Euroline BWU1100
SKU:
11133
| Brand | FAS |
|---|---|
| Max sealing width | 1060 mm |
| Max draw length | 3000 mm |
| Type of Bags | Bottom seal bags on roll, Different type of bags on roll |
FAS Euroline BW900
SKU:
11132
| Brand | FAS |
|---|---|
| Max sealing width | 860 mm |
| Max draw length | 2000 mm |
| Type of Bags | Bottom seal bags on roll, Different type of bags on roll |
Lemo Rollomat 1100
SKU:
11122
| Brand | Lemo |
|---|---|
| Type of Bags | Bags on roll with drawtape, Side weld bags on roll |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 1100 mm |
Lym LY 1000 S
SKU:
1457
| Brand | Lym LY |
|---|---|
| Type of Bags | Side weld bags |
| Max sealing width | 1000 mm |
| Max draw length | 800 mm |
TOM-FOL SERVIS EV0 800
SKU:
12089
| Brand | TOM-FOL |
|---|---|
| Type of Bags | Bags for fruit and vegetable, Bottom seal bags |
BASFF HORUS 1100
SKU:
12092
| Brand | BASFF |
|---|---|
| Type of Bags | Bottom seal bags |
| Max sealing width | 1100 mm |
| Max draw length | 4000 mm |
Unlock handpicked machine deals and latest industry news
Whether you need to buy or sell second-hand machinery, our updates are your ultimate resource for staying ahead. Get insider updates on the latest listings, special deals, and expert advice. You are also welcome to contact us and discuss your possibilities for buying or selling specific machinery.
| | Thank you for Signing Up |
Note: It is our responsibility to protect your privacy and we guarantee that your data will be completely confidential.
